Województwo lubelskie słynie z produkcji energii elektrycznej za pomocą instalacji fotowoltaicznych. Co ma wpływ na tak dobre wyniki i dlaczego fotowoltaika w Lublinie jest tak dobrze rozwinięta? Podpowiadamy, co trzeba wiedzieć przed zakupem modułów.

Dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie

Ciągle pojawiają się nowe programy dofinansowujące prosumentów z Lublina i okolic. Choć program Ekodom już się zakończył, mamy możliwość skorzystania z nowej akcji o wdzięcznej nazwie „Czyste powietrze”. Wziąć w niej udział mogą właściciele domków jednorodzinnych lub wydzielonych nieruchomości.
Możemy skorzystać z dotacji na budowę instalacji fotowoltaicznych w Lublinie do kwoty 53 tys. złotych. Jeśli cena montażu przekroczy wyżej wskazany limit, resztę możemy otrzymać w formie nisko oprocentowanej pożyczki. Dofinansowanie obejmuje:

  • wymianę starych źródeł ciepła, takich jak piece węglowe czy kotły,
  • docieplenie budynku,
  • zakup i montaż paneli fotowoltaicznych w Lublinie.

Program „Czyste Powietrze” jest rozpisany na lata 2018-2027, mamy więc sporo czasu na podjęcie decyzji o wspieraniu fotowoltaiki w Lublinie.

Fotowoltaika Lublin - program Prosument

Ogniwa fotowoltaiczne w Lublinie od najlepszej firmy

Na terenie województwa lubelskiego swoją działalność prowadzi wielu specjalistów projektujących i montujących instalacje solarne w Lublinie. Mamy zaszczyt zaprezentować prawdziwego weterana – Sun Electric Polska Sp. z o.o. Swoją działalność prowadzą od 1991 roku, a zdobyte przez nich doświadczenie pozwala na montaż praktycznie dowolnego systemu. Dodatkowo firma zajmuje się:

  • sprzedażą systemów solarnych w Lublinie,
  • projektowaniem i montażem klimatyzacji,
  • montażem pomp ciepła.

Fotowoltaika w Lublinie, czyli najpopularniejsze zestawy w domach jednorodzinnych

Najczęściej panele solarne w Lublinie montujemy na dachach spadzistych, pokrytych dachówkami falistymi. Liczba modułów jest zależna od zapotrzebowania danej nieruchomości, z pewnością jednak łączna moc wynosząca ok. 6 KWP jest najczęściej wybierana przez inwestorów w domach jednorodzinnych.

Panele słoneczne w Lublinie

Standardowo, jeden panel ma moc ok. 300 Wp. Przekłada się to na około 17-20 paneli słonecznych. W Lublinie najczęściej montujemy je na dwóch stronach dachu – południowej i zachodniej. W połączeniu z falownikiem 3-fazowym osiągamy bardzo dobre wyniki konwersji. Poprawnie zaprojektowana i wdrożona fotowoltaika w Lublinie może zmniejszyć rachunki za energię elektryczną nawet do zera.

Write A Comment