Fotowoltaika - dolnośląskie

Fotowoltaika - dolnośląskie

Rozwiązania pod klucz dla domów mieszkalnych, budynkow wolnostojących, domów jednorodzinnych, oraz domów wielorodzinnych

Pomożemy z finansowaniem inwestycji
Wykonamy profesjonalny projekt dopasowany do Ciebie
Przeprowadzimy instalację z najlepszych komponentów
Podłączymy Twoją instalację do sieci energetycznej

Fotowoltaika – dolnośląskie. Systemy fotowoltaiczne cały czas zyskują na popularności

Odnawialne źródła energii, takie jak systemy fotowoltaiczne nieustannie cieszą się coraz większą popularnością. Społeczeństwo edukuje się w zakresie walorów, jakie cechują zeroemisyjne źródła energii. W ostatnich latach powstał nawet program dofinansowań, dzięki którym można zamontować na swojej własnej posesji systemy fotowoltaiczne o wiele taniej. System dotacji jest doskonałym rozwiązaniem, które pozwala na znaczące obniżenie kosztów związanych z zakupem oraz instalacją systemów. W województwie dolnośląskim istnieje niezwykle atrakcyjny poziom dofinansowań – inwestorzy otrzymują duży zwrot środków poniesionych w związku z zakupem urządzeń fotowoltaicznych.

Panele fotowoltaiczne – dolnośląskie. Jak działa fotowoltaika?

Niektóre osoby uważają, że w naszym klimacie działanie paneli fotowoltaicznych jest niemożliwe. Nic bardziej mylnego – jest to całkowita nieprawda. Urządzenia solarne mogą działać przez cały rok bez jakichkolwiek przeszkód – także zimą, kiedy słońce z reguły przykryte jest chmurami, a dni są o wiele krótsze. Aby instalacja fotowoltaiczna nam się opłacała, musi ona  stać w odpowiednim, dobrze naświetlonym miejscu. Nie może ono być również zasłonięte przez inne budynki bądź drzewa. Eksperci zalecają, aby zestawy fotowoltaiczne montować na dachu skierowanym na południe – poleca się, aby był on pod kątem 35 stopni.

Fotowoltaika - dolnośląskie
Wiadukt kolejowy w Lewinie Kłodzkim, woj. dolnośląskie

Decyzja o zainwestowaniu w panele fotowoltaiczne może sprawić, iż zaoszczędzimy ogromne sumy pieniędzy. Uniezależniamy się bowiem od dostawców prądu bądź zmniejszamy koszty energii elektrycznej. Większość osób inwestujących w systemy solarne najczęściej stara się, aby pokrywały one w całości zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na prąd. Jeszcze inni dzięki panelom solarnym mają nadwyżki prądu, które sprzedają zakładom energetycznym. Jeśli panele solarne są naszym jedynym źródłem energii, to możemy oszczędzić nawet 95% rocznych kosztów na energię elektryczną.

Instalacje solarne – dolnośląskie. Ile kosztuje eksploatacja paneli fotowoltaicznych?

W ustawie o odnawialnych źródłach energii, która została uchwalona w 2016 roku, zawarto również szereg informacji dotyczących kwestii fotowoltaiki. Określono w niej na przykład sposób rozliczania właścicieli paneli fotowoltaicznych z zakładami energetycznymi. Inwestorzy mogą oddawać potencjalne nadwyżki energii elektrycznej, które wyprodukowały ich instalacje solarne. W zamian za to można otrzymać opust w chwili, gdy zapotrzebowanie na prąd wzrasta. Najczęściej taka sytuacja ma miejsce zimą. Podczas trwania cyklu rozliczeniowego użytkownicy płacą zakładom energetycznym tylko różnicę, która jest między pobraną a oddaną energią.

W większości przypadków otrzymuje się opust w stosunku 1 do 0,8, jeżeli instalacja posiada moc do maksymalnie 10 kW. Oznacza to, że jeśli wysyłamy do sieci 1000 kWh, można z niej odebrać 800 kWh. Z kolei instalacje od 10 do 40 kW pozwalają na korzystanie z opustu, którego stosunek wynosi 1 do 0,7. Wówczas rachunki obejmują wyłącznie opłaty stałe. Wynoszą one każdorazowo 170 złotych rocznie. W opłacie tej są również zawarte opłaty abonamentowe, przejściowe, handlowe oraz jakościowe.

Prosument – dolnośląskie. Jak dostać dofinansowanie do paneli solarnych w dolnośląskim?

Instalacje fotowoltaiczne są bardzo drogie. Z tego względu powstał program rządowy o nazwie „Czyste powietrze”. Dzięki niemu można dostać dofinansowanie do zakupu oraz montażu paneli solarnych. Program Prosument wygaszono – środki z niego będą wydawane do końca 2019 roku. W tej chwili większość programów solarnych zostało przeniesionych na szczebel regionalny.

Aby otrzymać dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej, należy złożyć odpowiedni wniosek oraz zawrzeć w nim szereg informacji, takich jak certyfikat, projekt instalacji fotowoltaicznej czy poświadczenie z Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. W projekcie musi znaleźć się schemat, kosztorys, opis, licznik wytworzonej energii a także wszystkie parametry techniczne paneli. W latach 2018-2019 władze województwa dolnośląskiego sfinansowały około tysiąca instalacji OZE.

Zamów pomiar Podaj więcej informacji Potrzebujesz pomocy? - Skontaktuj się
Potrzebujesz naszej pomocy?
Masz pytania dotyczące fotowoltaiki?
Wyjaśnimy - Obliczymy - Pomożemy
Chcesz obliczyć ile zaoszczędzisz na rachunkach za prąd?
Podaj nam więcej informacji - przygotujemy się do rozmowy.
Pod jakim adresem ma się odbyć pomiar?
Podaj więcej informacji
Zamów darmowy pomiar
Na razie nie chcę pomiaru