fbpx
Unia Europejska

Marka Exiom dołączyła do grona Tier1

27 MAJA, 2021

Z duma informujemy, że marka Exiom – której jesteśmy oficjalnym dystrybutorem dołączyła do listy Bloomberg Tier1.

Jakie kryteria uwzględnić aby wybrać odpowiednie moduły fotowoltaiczne dla swojej instalacji?

Zakup paneli słonecznych to nie lada wyzwanie w obliczu ilości modułów dostępnych obecnie na rynku. Kryteriów jest wiele – producent, rodzaj, moc, technologia lecz z pewnościa jednym z najważniejszych jest tp czy producent paneli spełnia warunki i utrzymuje się w światowym rankingu znanym pod nazwą Bloomberg Tier 1.

Czym dokładnie jest lista Bloomerg Tier1 ?

Każdego roku Bloomberg publikuje najnowszą listę paneli słonecznych Tier-1.  Ranking Tier 1 ma na celu  ułatwienie edukacji użytkowników końcowych. Tier-1 oznacza stabilnego partnera do współpracy.

Chociaż klasyfikacja stworzona przez Bloomberg nie jest jedyna, to zdecydowanie jest najpopularniejsza i najczęściej cytowana. Wybór sprzętu producenta z TIER 1 daje inwestorowi pewność, że postawił na markę o pewnej pozycji finansowej, która przykłada dużą wagę do projektowania najlepszych rozwiązań rynkowych.

Warto podkreślić, że  zapoznanie się z kartami katalogowymi i specyfikacją poszczególnych produktów i ich gwarancjami może dać inwestorowi komplet informacji na temat komponentów jego instalacji fotowoltaicznej.

Kryteria przyjęcia do rankingu Tier 1 :

  • Producent musi wykazać realizację minimum 6 różnych projektów w ciągu dwóch ostatnich lat o łącznej mocy 1.5 MW lub więcej
  • Producent musi sprzedawać produkty pod swoją marką i posiadać własny zakład produkcyjny
  • Producent musi wykazywać płynność finansową – nie może być w trakcie ogłoszenia o bankructwie, niewypłacalności czy zadłużeniu
  • 6 różnych banków musi potwierdzić wypłacalność finansową danego producenta.

Dlaczego to jest takie istotne przy wyborze paneli fotowoltaicznych ?

Przede wszystkim pamiętajmy, że inwestycja we własną elektrownię słoneczną wiąże się tak naprawdę ze współpracą z producentem i instalatorem przez co najmniej 25 lub 30 lat.

Wynika to z gwarancji na moduły fotowoltaiczne. Gwarancje dzielą się na gwarancje produktowe  – przeważnie 10, 12 lub 15 lat. Oraz na gwarancje na uzysk liniowy  – przeważnie 25 lub 30 lat.

Dlatego tak ważne jest wybrać instalatora i producenta, którego zaplecze finansowe i stabilna pozycja na rynku zagwarantuje bezpieczeństwo oraz możliwość egzekwowania tych gwarancji w przyszłości.

Większość instalatorów nie jest w stanie zagwarantować nawet wyegzekwowania gwarancji produktowej od swojego dostawcy.

Wybór dostawcy sprawdzonego, który zakupuje moduły bezpośrednio u producentów i instaluje je nie naruszając zasad gwarancji jest kluczowy dla powodzenia inwestycji oraz bezpieczeństwa i komfortu jej użytkowania przez kolejne dziesięciolecia.

Dlatego moduły fotowoltaiczne jakie wybraliśmy są najlepszymi modułami z portfolia naszych dostawców.

Follow us on social media!
de_DE