fbpx
Unia Europejska

Blachodachówka fotowoltaiczna eTILE

5 GRUDNIA, 2018

Fotowoltaika to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Jakie technologie fotowoltaiczne mają przed sobą najlepsze perspektywy? Przeanalizujmy trzy istotne kwestie. 

Z jednej strony mamy tradycyjne instalacje fotowoltaiczne oparte na klasycznych panelach wytwarzanych w głównej mierze przez chińskich producentów. W tej sekcji możemy zaobserwować tendencję do projektowania coraz większych prostokątnych paneli słonecznych, których moc sięga obecnie 550Wp, a ich wymiary to 2,5m2 lub więcej. Łatwe w modyfikacji procesy produkcyjne i przetarte szlaki w kwestiach transportu paneli niosą za sobą duży atut – obniżenie cen instalacji. Niestety często odbywa się to kosztem zachowania atrakcyjnego wyglądu budynku.

Z drugiej strony widzimy coraz więcej alternatywnych produktów, które nie wymagają od nas pójścia na kompromis. Nowoczesne rozwiązania są zintegrowane ze strukturą budynku, co  pozwala na zwiększenie estetyki przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności. Jednym z takich produktów jest nasza innowacyjna blachodachówka fotowoltaiczna ETILE.  

Połączenie blachodachówki z panelem fotowoltaicznym to wyjątkowy sposób na pokrycie dachu. Do montażu nie jest wymagana żadna konstrukcja wsporcza, co znacząco obniża koszty instalacji i oszczędza czas. Blachodachówka świetnie poradzi sobie również z częściowym zacienieniem i pozwala na układanie modułów pod różnymi kątami – każdy panel pracuje niezależnie od siebie generując maksymalną wydajność. System zawiera panele na stronę słoneczną, jak i bliźniacze moduły dachówki metalowej bez fotowoltaiki, stosowane jako uzupełnienia. Blachodachówkę fotowoltaiczną można montować jako częściowe lub całkowite pokrycie danej połaci dachu.

To co w głównej mierze wyróżnia naszą blachodachówkę na tle innych produktów fotowoltaicznych to łatwość montażu, walory estetyczne i wysoka wydajność. Dodatkowo wybór dachu solarnego to ekologiczne rozwiązanie, które może pozytywnie wpłynąć na przyszłość całej planety.

Electrotile to zaawansowana technologicznie firma składająca się z inżynierów i techników z doskonałym zapleczem badawczym. Management team wywodzi się zarówno z rynku energetycznego, ale też ma kilka sukcesów w rozwijaniu firm z branży technologii informatycznych. Firma dynamicznie rozwija się na rynku fotowoltaiki już od 12-tu lat wykonując kilkaset instalacji miesięcznie. W poprzednim roku obroty wzrosły sześciokrotnie do 30 mln zł.

Follow us on social media!
en_GB